Sindirella Evlenirse

Bir varmış, bir yokmuş. Sevgili takipçilerimden biri temmuz ayında evleniyormuş. Tarihi bir mekanda kır düğünüymüş, mekanın önünde devasa bir orman varmış. Upuzun merdivenli bir köşk, gül bahçesiyle ikiye ayrılmış ve bahçenin iki yanına masalar konacakmış. Zaten bunları duyunca bile bu masalı hayal etmek hiç zor olmadı.

Prensesler gibi bir düğün istiyorsanız Sindirella’yı Türkiye’de yaşatmaya ne dersiniz? Hani gece 24:00’te Külkedisi’ne dönüşmemek için prensinden kaçarken kristal ayakkabısını merdivenlerde unutan kahraman.

Bu masaldan esinlerek; olarak beyaz, gümüş, cam ve kristallerle bezenmiş bir konsepti paylaşmak istedim. Beyaz ve gümüş tonları sadelik sağlarken, kristaller ve simlerle düğün ışıl ışıl parlıyor. Zaten çok gösterişli bir düğün olacağından çok renkli dekorlardan kaçınmak gerek.

Bu düğünde, ilgi çekici ögeler olarak, Sindirella’nın at arabası,şaaşalı sarayı ve camdan ayakkabısı benim favorilerim olurdu. Davetiyelerde, nikaş şekerlerinde, masa üstü dekorlarında, pastada kullanabilirsiniz. Tabii yine gümüş veya beyaz tonlarında olup plastik plastik kokmadığı sürece. 
Hatta bulabiliyorsanız bembeyaz faytonla giriş yapın, fotoğrafları mükemmel değil mi?


Masaları aynalı ve beyaz lake tercih edin, olmuyorsa gümüş simli beyaz örtülerden şaşmayın. Sandalyeler de yine beyaz Tiffany veya Türkiye’de olmayabilir ama şeffaf plastik tercih edin.

Masa dizaynından esinlenmek isterseniz, aşağıdaki resimlere göz atın, üzerlerine tıklayınca daha detaylı görebilirsiniz.
Kristalleri ve beyaz çiçekleri sadece masada değil, dış mekanda ağaçlarda da kullanabilirsiniz. Sanki ağaçlardan beyaz yıldızlar yağıyormuşçasına masalsı görüntüyü reddedemeyeceksiniz.Ve bu gecenin olmazsa olmazı: Gelinin kristal Christian Louboutin ayakkabısı.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...