KONSEPTLER


Düğün konseptinizi seçmek ve ilham almak için tıklayın:Düğüne konsept belirlemek evliliği kutsal bir partiye çevirmektir. Düğünün tarzı yoksa, Gelinish kızları boşa yaşamış demektir. Gelinish, hayatınızda sadece bir kez tecrübe edeceğiniz bu eğlenceyi sadece bir buket çiçek ve yemekle geçiştirmenize izin vermeyecek!

Konsept belirlemenin en zor yanı ne yazık ki hem hayallerinizi hem de tüm sevdiklerinizin hayallerini birleştirecek bir çizgi bulmaktır. Kızların pembe bulutlu dünyası, damat beyleri pek de tatmin etmemekte... Veya annenizin "Bir tanecik kızım var, prenseslere layık bir düğün istiyorum." derken sizin kırlarda yuvarlanmak istediğinizi duyar gibiyim.


Düğününüzün konseptini belirlerken aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurarak kendinize en uygun tarzı seçebilirsiniz.

  • Mevsim: Düğünün mevsimi çok önemlidir. Kapalı bir alanda düğün yapacaksanız, gelinliğinizden tutun da renklendirmeye kadar her şey değişir. Yazın sıcağında ise misafirlerinize hediye olarak yelpaze dağıtmak isteyebilirsiniz.
  • Sizin ve damadın yaşam tarzı ve hobileri: Biri Mars'tan biri Venüs'ten gelen iki insanın ortak çizgisini bulmak çok zordur. Daha çok sizi bir araya getiren hobileri düşünün. Örneğin birlikte siyah-beyaz film izlemekten hoşlanıyorsanız konsepti buna uygun belirkeyebilirsiniz. Bir düğünde, gelin ve damat ilkokuldan beri tanışıyorlarmış, kara tahta, oyuncak ve ilkokulun ufak masalarından oluşan bir dekor kullanmışlardı.
  • Ailenin talepleri: Ailelerin evliliğe ilk müdahale etmeye başladıkları an düğündür. Mümkün olduğunca bugünün sizin için çok özel olduğunu anlatmaya çalışın. Size tavsiyem ailenizin 10 isteği varsa 3'ünü gerçekleştirin, hepsini değil. Düğün sırasında bir konuşma yapıp onları ne kadar çok sevdiğinizi söyleyip gönüllerini alın, herşeyi unutacaklardır. 
  • Mekan: Mekanlar üstüne hayal kurmaya başlamadan önce davetli sayısı, bütçe ve mevsimi göz önünde bulundurun.
  • Davetli sayısı
  • Bütçe
Herkesin düğünü kendine özeldir, bu sebeple bu sitemde sadece size ilham verecek öneriler sunduğumu unutmayın.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...