GELİNLİKLER
Konseptlere Göre                                          Kesimine Göre               
Romantik                                                          Balo
Görkemli                                                           Kraliyet
Vintage                                                             Denizkızı             
Bohem                                                              Tüp
Modern                                                             A TipiGelinish aslen düğününüze konsept belirlemeniz için ve ona uygun gelinlik modelleri seçmeniz için yaratıldı. Gel gör ki, gelinlik aşkı sönmeyen ateş! Tamam, önce gelinliği seçelim, seçmeden önce modelleri, kendimizi tanıyalım. Ama asla ve asla stil sahibi olmayan bir gelinlik tercih etmeyin.


Balo Tipi Gelinlik

Bu model, her küçük kızın hayalini süsleyen gelinlik modelidir. Bu tip gelinlikleri belirginleştiren, korsesi ve eteğin tam boy ve kabarık olmasıdır. Genelde Türk kadınını komik gösterir.

Ancak ve ancak ince veya kum saati tipinde bir vücuda sahipseniz uygundur. Armut tipli bir vücut yapınız varsa belki straplez kesimle kurtarır. Dikkati vücudunuzun üst kısmında yoğunlaşacaktıracak işlemeler yapılabilir. Ufak defek bir yapıda iseniz, bu model sizi biraz yerden bitme gösterecektir. 

Balo tipi gelinlik modelleri için tıklayınız.Kraliyet Tipi Gelinlik

Bel çizgisinin göğüs altında olması bu gelinlik türünün en belirgin özelliğidir. Etek kısmı A şeklinde veya dar kesimli olabilir. Straplez veya kollu uygulanabilir. Ancak, uzun kollu modellerle ya anneanneye ya da 989 yaşındaki Kraliçe Elizbeth' benzeme ihtimaliniz vardır.
Kısa boylu, geniş kalçalı, kalın belli kişiler bu model tercih edilebilir. Kısa boylularda bacak kısmını uzun gösterdiğinden, ve küçük göğüslülerde, kumaşın sıkıca sarması göğüsleri olduğundan daha büyük gösterir.
                                      
Kraliyet tipi gelinlik modelleri için tıklayınız.


  
  
Denizkızı Tipi Gelinlik 

Vücut hatlarınızı belirgin olarak ortaya çıkaran en seksi gelinlik modelidir. Kalçaya kadar tamamen vücuda yapışan, kalçadan sonra genişleyen bir kesimi vardır.

Zayıf, uzun ve orantılı vücut yapıları için özellikle tavsiye edilmektedir. Aksine; minyon, kalın, kısa belli veya ters armut şeklindeki vücutlara önerilmez.


Tüp Tipi Gelinlik

Vücut hatlarını tamamen ortaya çıkaran bir kesimi vardır. Bu modelde; jarse, jorjet ve ipek kumaşları kullanılırsa, dizayn en iyi şekilde ortaya çıkar.

Minyon ve orantılı bir vücudunuz varsa, zayıfsanız ve/veya uzun boylu biriyseniz tercih edebileceğiniz bir modeldir. Geniş omuzlu ve köprücük kemikleriniz belirgin ise, yine bu model size tavsiye edilebilir.  Fakat fazla kiloluysanız bu paragraftan uzak durun.

Tüp tipi gelinlik modelleri için tıklayınız.
A Tipi Gelinlik

Prenses tipi olarak da anılan bir modeldir. Hemen hemen tüm vücut tiplerine uyar. Omuzdan veya göğüs çizgisinden sonra çan şeklindeki eteğe inen düşey dikişleri ile diğer modellerden farklılık yaratır.

Minyon, kısa boylu veya kısa belli gelinlerde bu modeli tercih edilebilir. Dikey çizgiler vücudu uzun gösterecektir.

  

Vücut tipinize en uygun gelinlik modelleri: Üzgünüm ama "Ne giysem yakışır." yalanını artık kendinize söylemezsiniz. Herkesin bir defosu ve herkese uygun bir gelinlik vardır.Vücut tipinizi seçmek için tıklayınız.
Diğer Gelinlik Modelleri


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...